صفحه اولتماس با مانقشه سایت

سخنرانی های دکتر انوشه ( روابط دختران و پسران )
آیا شما نیز دکتر انوشه را می شناسید؟ آیا تکه هایی از کلیپ های صوتی و یا تصویری ایشان را در گوشی ها دیده اید؟ این کلیپ ها که حداکثر در قطعه های ۵ دقیقه ای منتشر شده بود مورد استقبال زیادی قرار گرفت و به سرعت آقای انوشه را معروف ساخت!   

این سخنرانی به شما کمک میکند طرف مقابل را به خوبی شناخته و ارتباط بهتری ایجاد کنید 

این مجموعه شامل ۵۰۰ دقیقه نکات ریز یک زندگی هست زندگی که اگر شما با بی تجربگی آغاز کنید با مشکلات زیادی بخورد خواهید کرد
http://zibashop.netforoosh.com/product/%D8%B3%D8%AE%D9%86%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%B4%D9%87-%28%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%A8%D8%B7-%D8%AF%D8%AE%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D9%BE%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D9%86%29-21.html

اب اوردن ریه راست و توده سرطانی


توجه : مطالب زیر از سایت های مختلف گرد آوری شده است و صرفا جهت جستجو گر اتوماتیک سایت نمایش داده میشود در صورتی که مطلب غیر اخلاقی یا خلاف قوانین کشور مشاهده نمودید لطفا از طریق این صفحه به ما اطلاع دهید
توجه : مالک این سایت و خود این سایت هیچگونه ارتباطی با مطالب جستجو شده از سایت های مختلف ندارد و هیچگونه مسئولیتی را نمیپذیرد تمام مطالب این سایت به صورت خودکار و با استفاده از ربات های جستجوگر مانند گوگل در این سایت درج میشوند
توجه : این سایت در ساماندهی سایت های اینترنتی ثبت شده است و آدرس و مشخصات حاصب آن در آن موجود است
توجه: این سایت یک سایت جستجوگر مطالب است و مطالب به صورت خودکار از وبسایت های فارسی بازنشر میشوند.
توجه: این سایت به صورت اتوماتیک کلمات رکیک و غیر اخلاقی و محصولات غیر مجاز را فیلتر میکند ولی اگر برنامه نتواند آنها را فیلتر کند آنهارا نمایش نمیدهد از این رو از شما پوزش میطلبیم
Cool سرطان ریه
نشانگان هشدار دهنده سرطان ریهافزایش سرفه در سیگاری ها
سرفه همراه با خون
دشواری در دم و بازدم در هنگام کار بدنی و ورزش
خس خس سینه
درد ناشناخته و یا آشکار در سینه
خشن شدن صدا یا دگرگونی آن به این سان که بهبود پیدا نکند
چرکین شدن های پشت سر هم ریه و مجاری تنفسی
کاهش وزن
بی اشتهایی
پدیداری ورم در بخش گردن و صورت
کاهش توان و خستگی بیش از اندازه
افزون بر نشانه‌های بالا نشانگان دیگری در برخی بیماران پدید می آید که پیوندی با سرطان ریه ندارند و به سبب دست اندازی سرطان به اندام‌های دیگر بدن پدید می آیند. در چنین گونه‌هایی بیمار از سردرد، خستگی، آسانی شکستگی و آسیب پذیری استخوان‌ها،خونریزی و لخته شدن های نابهنجار خون گلایه می‌کند. سرطان ریه در رده‌های آغازین هیچ نشانه‌ای ندارد و بیماران بیشتر زمانی به نزد پزشک می روند که بیماری در رده‌ای پیشرفته است از این رو آمار مرگ و میر این گونه سرطان بسیار بالا است.
سبب‌شناسی
پژوهش‌های آماری و بالینی روند بدخیمی بیماری سرطان ریه را در پیوند با این سبب ها میدانند:اعتیاد به دخانیات:درسد دچارشدن به سرطان ریه با افزایش اندازه و زمان گسارش(استعمال) دود
در نزد سیگاری ها پیوند پیوسته دارد و هرچه سن آغاز گسارش(مصرف)دخانیات پائین تر باشد ویژگی افزاینده و پیشتاز در دچار شدن به سرطان ریه افزایش پیدا می‌کند.
آلاینده‌های پدیدار در هوای پیرامون و جایگاه کار- ماده‌هایی چون
(پنبه نسوز)، گاز رادون (گازی بی رنگ و بی بو که از آزادشدن اورانیم در آب ، خاک و برخی ساختمایه ها(مصالح ساختمانی) پدید می آید)، اورانیوم و نیکل از دسته فاکتور های افزاینده و پیشتاز در دچار شدن به سرطان ریه به شمار می آیند.ژنتیک:داشن پیشینه دچارشدن به سرطان ریه میان خویشاوندان نزدیک خانواده درسد("درصد"نادرست است ) دچار شدن به این سرطان را افزایش می‌دهد.
فاکتور های ایمنولوژیک(ایمنی): نارسایی در فرایند ایمنی بدن فاکتوری افزاینده در پدیداری سرطان ریه شناخته شده‌است.
سن:کسانی که سن بالای ۶۰ سال دارند بیشتر در تیررس دچارشدن به سرطان ریه هستند و باید بیشتر به پدیداری نشانگان هشدار دهنده این بیماری واکنش نشان دهند.
روند شناسایی بیماری
با درنگریستن اندازه تندرستی بیمار، روند شناسایی سرطان ریه دربرگیرنده این آزمون ها می باشد:عکسبرداری از ریه‌ها با تابش پرتو X
آزمایش خلط
سی تی اسکن (Computerised tomography scan): در این روش دستگاه
با گرفتن شماری عکس با کمک تابش پرتو ایکس، نمایی سه بعدی از بدن را نشان می‌دهد و با این روش جایگاه و اندازه درست توده و پراکندگی
ریه به بخش‌های دیگر قفسه سینه یا اندام‌های دورتر مانند کبد نمایان می‌شود.
سی تی اسکن گردان یا اسپایرال (Spiral CT scan): در این روش یک دستگاه کامپیوتری سی تی اسکن با گردش پیرامون بدن بیمار در هر گردش بیش از سد تصویر از بدن بیمار می‌گیرد. در سی تی اسکن گردشی توده‌های کوچکی که با سی تی اسکن ساده دیده نمیشوند ، نمایان می‌شود.
پرتونگاری با بهره گیری از میدان مغناطیسی افزاینده (MRI Scan) – این آزمایش همانند سی تی اسکن است با این ناهمگونی که به جای تابش پرتو X از مغناطیس برای عکسبرداری از بدن بهره گرفته می‌شود. در این آزمایش بیمار برای ۳۰ دقیقه بدون جابجایی و تکان درون این دستگاه می‌ماند و تصاویر گذرا از بدن او گرفته می‌شود.
نمونه برداری یا بیوپسی (biopsy): بررسی میکروسکوپی از نمونه بافت تومور. این آزمایش بسیار ارزشمند است زیرا روشنگر ترین روش برای شناسایی سرطان ریه و گونه آن به شمار می‌آید.
روشهای گوناگون بیوپسی ریه به چند شاخه دسته بندی می شوند:نمونه برداری با سوزن (needle aspiration): در این روش با تابش پرتوی ایکس، توده در نمایشگر دیده می‌شود و پزشک به کمک سوزن بخشی از بافت ریه را با سرنگ کشیده و برای آزمایش بافت شناسی جدا می‌کند.
نمونه‌برداری با بروتکوسکپ یا برونکوسکپی Bronchoscopy)): بروتکوسکپ لوله‌ای فلزی است که دارای یک لامپ است و از راه دهان یا بینی به درون نای فرو داده می‌شود و دیدن بافت درون ریه را شدنی می‌کند سپس پزشک بخشی از بافت و مایع درون ریه را از راه این لوله برای بررسی بافت شناسی جدا می‌کند .پیش از انجام این کار به بیمار بیهوشی موضعی داده می‌شود.
نمونه‌برداری باز (جراحی). در نمونه برداری باز، بیهوشی عمومی نیاز است و می‌تواند به دو روش توراسکپی (Thoracoscopy) یا مدیاستینوسکپی (Mediastinoscopy) انجام شود. جراحی بررسی درون قفسه سینه و غده‌های لنفاوی نزدیک ریه را شدنی می کند و در هنگام انجام آن در پوست پایین گردن روزنه کوچکی پدید می آورند تا از این راه لوله‌ای به درون قفسه سینه فرستاده شود. پایان این لوله به نورافشان و بزرگنما پیوند دارد. جراح در این رده می تواند از سلولها و غده‌های لنفاوی که دچار تراریختی شده‌اند نمونه برداری کند. از این راه می‌توان اندامهای گسترده در میان ریه چپ و راست را دید از این رو برای شناسایی اندازه پراکندگی یاخته‌های سرطانی به غده‌های لنفاوی کناری ریه روش سودمندی به شمار می رود.
توموگرافی با نشر پوزیترون یا پت اسکن (PET-Positron emission tomography) - در این روش دستگاه اسکنر پیرامون بیمار می‌چرخد و تصویر برداری از راه گسترش پوزیترون بدست یک ماده رادیواکتیو که به درون خون بیمار فرستاده شده و یا از راه بوییدن به بدن او راه یافته است، انجام می‌گیرد، با این روش دیدن ریه در سه بعد شدنی می‌شود.

(Ultrasound) در این شیوه از امواج صوتی برای بررسی ساختار توده در ریه بهره گرفته می‌شود.
آزمایش کارکرد ریه (Lung function test)- در این شیوه پیش از جراحی از بیمار آزمایش‌های ریوی گوناگونی انجام می‌شود.
آزمایش خون- تومورهای سرطانی آنتی ژن و آنزیم‌های ویژه‌ای را فرآوری می‌کنند که از راه آزمایش خون شناسایی می شوند. اندازه گیری آنتی ژن کارسینو امبریونیک (arcinoembryonic Antigen-CEA) و آنزیم (Neuron-specific enolase (NSE از آزمایش‌های غربالگر این بیماری است. افزایش اندازه این پروتین‌ها بازگوکننده نشانه‌های سرطان و کاهش آن در هنگام درمان نشانه کند شدن رشد سلول‌های سرطانی بیمار است.
اسکن استخوان Bone Scan - تصویربرداری از استخوان با بهره گیری از یک ماده رادیواکتیو روشی بسیار ارزشمند است که در شناسایی دست اندازی سرطان به استخوان، کارساز بودن درمان سرطان و روند بهبودی بخش های درگیر در استخوان به کار می‌رود.
درمان
درمان بیماری سرطان ریه بستگی به گونه سرطان، چگونگی بیماری در آغاز درمان، سن، تندرستی همگانی و چگونگی واکنش بیمار به شیوه درمان دارد. سرطان ریه بیشتر به سبب گستردگی سیستم خون رسانی و لنفاوی ریه به آسانی می‌تواند به دیگر اندام‌های بدن دستاندازی کند. با نگرش به سن و چگونگی تندرستی بیمار می‌شود روشهای درمانی زیر را بکار گرفت:جراحی:اگر گسترش تومور بدخیم تنها در ریه باشد می توان بخشی کوچک یا تکه بزرگی از ریه (لوبکتومی) (lobectomy) و یا همه یک ریه (نومونکتومی) pneumonectomy)) را جداکرد. پیامدهای همراه جراحی، خونریزی -که به سبب آن کم خونی پدیدار میشود-، دشواری‌ در دم و بازدم و خواب آلودگی است.

:این روش برای از میان بردن یاخته‌های سرطانی پراکنده بکار گرفته می شود. شیمی درمانی برای پیشگیری از پدید آمدن دوباره بیماری و در زمانی که سرطان در بدن پخش شده بکارگرفته می شود. بکارگیری داروهای شیمیایی به نابودی سلولهای سرطانی می‌انجامد.
برخی از پیامدهای همراه شیمی درمانی:
حالت تهوع و استفراغ، ریزش موی سر و ابرو، کاهش گلبولهای سفید خون، سستی سیستم ایمنی بدن، چرکینشدن(عفونت)،درد، خشکی دهان و پوکی استخوان، کم‌خونی، و کاهش شمار گلبولهای سرخ خون که سبب خستگی، سرگیجه و لرز در بیمار می شود. اسهال و یبوست، و سفتی و خشکی مفصل ها از دیگر پیامدهای شیمی درمانی است.
: برای از میان بردن توده‌های بدخیم ریه بکار گرفته می‌شود. در این روش پرتویی با انرژی بسیار زیاد به کار برده می‌شود که با آسیب رساندن به سلولهای زنده سرطانی به نابودی آنها می‌ انجامد. خستگی زیاد، افسردگی، تهوع، استفراغ، بی اشتهایی و آسیب‌های عروقی و تنفسی از پیامدهای همراه پرتودرمانی به شمار می آیند. همچنین پرتودرمانی می تواند سبب سرکوب سیستم خونساز بدن و کاهش گلبولهای سفید و سستی سیستم ایمنی و سرانجام چرکینشدن(عفونت) شود.
درمان فوتودینامیک (Photodynamic Therapy)یا بکارگیری رنگ و نور: در این شیوه رنگ به درون یک رگ فرستاده و سپس در همه بدن پخش می‌شود. پس از چند روز، این رنگ تنها در سلولهای بدخیم به جای می‌ماند. سپس نور سرخ رنگ لیزری به سلول تابانده می‌شود و رنگ درون سلول سرطانی این نور رابه خود می گیرد. این پدیده به واکنش فوتوشیمیایی که ویرانگر سلول‌ها سرطانی است می‌انجامد.
درمان بیولوژیکی یا ایمونولوژیک : این شیوه بر پایه بازسازی،برانگیختن، رهنمون و نیرومندسازی سیستم ایمنی بدن بیمار استوار است و با بکارگیری آنتی بادی و رهنمون سیستم ایمنی خود بیمار برای نابودسازی سرطان انجام می پذیرد. بکارگیری آمیخته‌هایی مانند اینترفرون‌-سلولهایی که نابودگر تومور ها هستند-و آنتی بادی‌های مونوکلونال که زمان پایداری سلول های سرطانی را کاهش می دهند، رشد سرطان را کم می کنند.
Stent ابزاری است برای پدید آوردن کانال تنفسی در بیماران دچار به سرطان ریه.
این روش در بیمارانی که دارای دشواری در دم و بازدم هستند بکار گرفته می‌شود.سوزاندن تومور بدخیم با پرتو لیزر: در برخی بیماران توده بدخیم سرطان ریه سبب گرفتگی و بسته شدن خشکنای می‌شود.در این روش پزشک با سوزاندن توده بدخیم با پرتو لیزر راه گذر هوا را برای بیمار باز می‌کند.این شیوه نمی‌تواند سبب از میان بردن توده بدخیم شود اما کمکی است برای آسان تر شدن دم و بازدم بیماران.
پیشگیری
سرطان ریه در رده‌های آغازین هیچ نشانه‌ای ندارد و بیماران بیشتر زمانی به نزد پزشک می‌ روند که بیماری به رده‌ای پیشرفته رسیده است.کارهای پیشگیرانه‌ای مانند دوری از آلاینده‌ها و دوری از گسارش(مصرف/استعمال)دخانیات و بررسی پیرامون خانه از نبود گاز رادون و آزبست بهترین روش در برابر این بیماری کشنده ‌می باشند.

روش بدست اوردن پورتهای بازشما میتوانید با استفاده از ipeye و داشتن ip طرف مقابل پورتهای باز ان را پیدا کنیم ابتدا وارد cmd شده و مسیر ipeye را فعال کنید یعنی اینکه اگر ipeye درون درایوی :C وجود دارد ابتدا وارد درایو :C شده ودستور زیر را تایپ کنید. مثال میخواهیم پورتهای باز این ip10.0.0.50 را بدست ب ... [ادامه مطلب]
بدست اوردن ip دیگران بدون نیاز به برنامهاگر در چت روم با شخصی در حال چت کردن هستید از او بخواهید یک فایل(عکس) برای شما بفرستد در هنگام دانلود فایل به منوی start رفته و بر روی گزینه run کلیک کنید ودر کادر باز شده ( در ویندوزXP هستید cmd تایپ کنید ،در ویندوز 98 commandتایپ کنید ) یک صفحه داس مانند بر ... [ادامه مطلب]
کودک سرطانی و نقاشی آرزومهمترین آروزی خود را سلامتی بدانیم ، و برای سلامتی دیگران از آن رحیم و رحمان طلب رحمت نماییم ... [ادامه مطلب]
غده سرطانی اسراییل ، مشکل منطقهسید حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت اربعین امام حسین(ع) در مراسمی که حزب‌الله لبنان در مجمع سیدالشهدا در الرویس در ضاحیه جنوبی بیروت (حومه جنوبی بیروت) که از طریق یک تلویزیون بزرگ به طور مستقیم پخش می‌شد، با اشاره به عملیات انتحاری که زائر ... [ادامه مطلب]
سلولهای سرطانی از چه موادی تغذیه می شوند؟سلولهای سرطانی از چه موادی تغذیه می شوند؟1- قند تغذیه کننده سرطان است. با قطع مصرف قند یک عامل مهم تامین غذا برای سلولهای سرطانی قطع می شود . جانشین های قند نظیر NutraSweet ، Equal ، Spoo nful و غیره با Aspartame ساخته می شود و زیان آوراست. یک جانشین طبیعی ب ... [ادامه مطلب]
دعوت انسان‌دوستانه «جکی چان» برای کمک به یک سرطانیخبرگزاری فارس: اقدام انسان دوستانه «جکی چان» بازیگر رزمی‌کار برای کمک به یک بیمار سرطانی مورد توجه رسانه‌های گروهی چین وهنگ کنگ قرار گرفته و بازتاب وسیعی در کشورهای آسیایی داشته است.به گزارش خبرگزاری فارس، این بازیگر در یک بیانیه رسمی از مردم چین و ... [ادامه مطلب]
گوش راست پذیرای عذرخواهی شما استگفتن «متاسفم» همیشه برای کسب بخشش از جانب افراد کافی نیست اما تحقیقات جدید نشان می دهد اگر این پیام را از گوش راست فرد به او انتقال دهیم شاید تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.دانشمندان در دانشگاه والنسیا دریافته اند زمانی که انسان عصبانی است، گوش راست نسبت به صوت پذیرش ب ... [ادامه مطلب]
آیا می دانید راست دست یا چپ دست بودن باعث تغییر دید و نگرش شما می شود؟آیا می دانید راست دست یا چپ دست بودن باعث تغییر دید و نگرش شما می شود؟اما چگونه؟ [. برای مشاهده لینکها در سایت عضو شوید] آیا می دانید راست دست بودن یا چپ دست باعث تغییر دید و نگرش شما می شود؟اما چگونه؟پژوهشگران اسپانیایی در تحقی ... [ادامه مطلب]
علیخانی: ناطق نوری بهترین گزینه جناح راستعلیخانی تصریح کرد: ناطق می‌‏تواند بهترین گزینه جناح راست برای جایگزینی احمدی نژاد باشد زیرا وی فردی معتدل و سیاستمدار است و در عین حال سابقه مدیریتی موفقی دارد.ایلنا: عضو فراکسیون اصلاح طلب مجلس هشتم گفت: شرایط برای پیروزی اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهور ... [ادامه مطلب]
آیا می دانید راست دست بودن یا چپ دست باعث تغییر دید و نگرش شما می شود؟اما چگونه؟پژوهشگران اسپانیایی در تحقیقات خود نشان دادند که افراد چپ دست خوبیهای دنیا را در نقطه مقابل راست دستها می بینند.محققان دانشگاه گرانادا با بازنگری تعداد زیادی از مطالعات مربوط به راست دستها و چپ دستها دریافتند دستی که اف ... [ادامه مطلب]
© 2014 booof.ir