صفحه اولتماس با مانقشه سایت

سخنرانی های دکتر انوشه ( روابط دختران و پسران )
آیا شما نیز دکتر انوشه را می شناسید؟ آیا تکه هایی از کلیپ های صوتی و یا تصویری ایشان را در گوشی ها دیده اید؟ این کلیپ ها که حداکثر در قطعه های ۵ دقیقه ای منتشر شده بود مورد استقبال زیادی قرار گرفت و به سرعت آقای انوشه را معروف ساخت!   

این سخنرانی به شما کمک میکند طرف مقابل را به خوبی شناخته و ارتباط بهتری ایجاد کنید 

این مجموعه شامل ۵۰۰ دقیقه نکات ریز یک زندگی هست زندگی که اگر شما با بی تجربگی آغاز کنید با مشکلات زیادی بخورد خواهید کرد
http://zibashop.netforoosh.com/product/%D8%B3%D8%AE%D9%86%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%B4%D9%87-%28%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%A8%D8%B7-%D8%AF%D8%AE%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D9%BE%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D9%86%29-21.html

تزيين ميز شام خودماني


توجه : مطالب زیر از سایت های مختلف گرد آوری شده است و صرفا جهت جستجو گر اتوماتیک سایت نمایش داده میشود در صورتی که مطلب غیر اخلاقی یا خلاف قوانین کشور مشاهده نمودید لطفا از طریق این صفحه به ما اطلاع دهید
توجه : مالک این سایت و خود این سایت هیچگونه ارتباطی با مطالب جستجو شده از سایت های مختلف ندارد و هیچگونه مسئولیتی را نمیپذیرد تمام مطالب این سایت به صورت خودکار و با استفاده از ربات های جستجوگر مانند گوگل در این سایت درج میشوند
توجه : این سایت در ساماندهی سایت های اینترنتی ثبت شده است و آدرس و مشخصات حاصب آن در آن موجود است
توجه: این سایت یک سایت جستجوگر مطالب است و مطالب به صورت خودکار از وبسایت های فارسی بازنشر میشوند.
توجه: این سایت به صورت اتوماتیک کلمات رکیک و غیر اخلاقی و محصولات غیر مجاز را فیلتر میکند ولی اگر برنامه نتواند آنها را فیلتر کند آنهارا نمایش نمیدهد از این رو از شما پوزش میطلبیم
New2 پذیرایی برای شام
پذیرایی شام
در این پذیرایی اگر هم تعداد مدعوین کم و مهمانان خودمانی باشند باز باید تشریفات کامل و با مراقبت انجام گیرد.
به طور کلی دعوت های رسمی و مجلل و با شکوه در موقع شام به عمل می آیند در پذیرایی های ساده و خودمانی شام نیز باید تشریفات را تا حدی رعایت کرد و سهل انگاری در آن به هیچ وجه درست نیست و در این موقع است که دقت و سلیقه در دکور و تزئین سفره نشانه ابتکار و هنر خانم خانه شناخته می شود و تمام نکات حساس در پذیرایی ها باید در این موقع به کار برده شود.
از ظروف عتیقه و انواع کریستال و نقره و سفره و دستمالهای کمیاب مجاز بلکه ضرور است ، روی میز را باید با سفره کتان سفید که کاملا تمیز و کمی آهاردار باشد پوشانید.
سفره های دست دوزی شده با گل رنگی در مهمانی های شام به کار برده نمی شود و بهتر است روی سفره را با انواع گل های طبیعی که در نهایت ظرافت و سلیقه تهیه شده باشند ، تزئین کرد ، به کار بردن شمعدانهای پایه کوتاه و ارزنده از قبیل نقره یا کریستال و انواع آن از اهم وسایل سفره شام است.
فاصله بین مهمانها مانند میز ناهار باید در حدود 75 سانتیمتر باشد هنگام شام از کارد و چنگال و لیوان های متعدد به تناسب انواع اغذیه و مشروب باید استفاده شود و ترتیب قرار دادن آنها به شرح زیر است.
کارد گوشت را در طرف راست بشقاب باید قرار داد به طوری که لبه تیز آن به طرف بشقاب باشد ، کارد ماهی و بعد از آن قاشق ( در فرانسه قاشق از پشت روی سفره قرار می گیرد و در انگلستان و آمریکا از رو ) چنگال بزرگ طرف چپ بشقاب و بعد از آن چنگال کوچکتر (به شکلی که در مورد قاشق ذکر شد) قرار می گیرد.
کارد کره خوری را می توان در بشقاب کوچکی جلوی بشقاب و در سمت چپ آن قرار داد .
کارد و چنگال و قاشق دسرخوری را باید جلوی بشقاب گذاشت و بعد لیوان ها به تعداد آشامیدنی ها و مشروبات غیر الکلی بالای بشقاب از چپ به راست به ترتیب قرار می گیرد .
دستمال سفره باید زیاد تا خورده و فشرده نباشد در صورتی که سوپ در سالن پذیرایی سرو می شود دستمال سفره وسط بشقاب قرار می گیرد و در صورتی که سوپ روی میز آورده شود دستمال سفره ها در سمت چپ بشقاب قرار داده خواهد شد.
در مهمانی های رسمی که تعداد مهمانها زیاد است می توان اسامی مدعوین را روی کارتهای ظریفی نوشته و جلوی بشقاب نزدیک لیوان ها قرار داد .
نمکدان ها باید متعدد باشند تا در دسترس همگان قرار گیرند.
سرویس قهوه خوری و چای بعد از ترک سفره در سالن آورده می شود.
سوپ را ممکن است در سالن در فنجان های مخصوص سوپ خوری سرو کرد و یا اینکه بعد از آنکه مهمانها سر میز آمدند آورد و در بشقاب های مخصوص ریخت .
بعد از صرف هر غذا بشقاب مخصوص آن را باید برداشت و بشقاب غذای بعدی را به جای آن قرار داد (بدیهی است که وقتی غذا مفصل است درست نیست که یک دسته بشاب را داخل هم روی میز قرار داد )
ترتیب دادن غذا و قرار دادن و برداشتن بشقاب های خالی بدین صورت است که ابتدا غذا را باید کاملا قطعه قطعه کرد تا برداشتن آن برای مهمان ها به سهولت باشد و در پای هر دیس غذا کارد و چنگال یا قاشق مخصوص آن غذا باید گذاشته شود و سپس دستمال سفید و تمیزی را زیر دیس غذا می گذارند و غذا را پیشخدمتی که مسلط به کار خود است در طرف چپ مهمان ها نگاه می دارد در حالی که دست را آنقدر پایین می گیرد که دیس هم سطح میز می شود و قبل از اینکه مهمان به اندازه کفایت از غذا برنداشته است دیس را از جلوی او رد نمی کند.
گاهی می شود یک نوع غذا که مورد توجه مهمانهاست دوبار گردانید .
آب و مشروبات غیر الکلی را باید از طرف راست ریخت و باید دقت کرد در هنگام ریختن قطرات آن سفره را آلوده نکند و لیوان ها نیز زیاد پر نشوند .
ظرف های آلوده را از طرف چپ مهمان بر میداریم و ظرف های تمیز را از طرف راست می گذاریم.
میشود دسر را بعد از صرف شام در سالن پذیرایی صرف نمود ، در این صورت باید دسر و ظرف های دسر خوری و کارد و چنگال و قاشق دسرخوری به وسیله پیشخدمت کادانی سرو شوند

© 2014 booof.ir