صفحه اولتماس با مانقشه سایت

سخنرانی های دکتر انوشه ( روابط دختران و پسران )
آیا شما نیز دکتر انوشه را می شناسید؟ آیا تکه هایی از کلیپ های صوتی و یا تصویری ایشان را در گوشی ها دیده اید؟ این کلیپ ها که حداکثر در قطعه های ۵ دقیقه ای منتشر شده بود مورد استقبال زیادی قرار گرفت و به سرعت آقای انوشه را معروف ساخت!   

این سخنرانی به شما کمک میکند طرف مقابل را به خوبی شناخته و ارتباط بهتری ایجاد کنید 

این مجموعه شامل ۵۰۰ دقیقه نکات ریز یک زندگی هست زندگی که اگر شما با بی تجربگی آغاز کنید با مشکلات زیادی بخورد خواهید کرد
http://zibashop.netforoosh.com/product/%D8%B3%D8%AE%D9%86%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%B4%D9%87-%28%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%A8%D8%B7-%D8%AF%D8%AE%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D9%BE%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D9%86%29-21.html

فرق سونای بخار با سونای خشک


توجه : مطالب زیر از سایت های مختلف گرد آوری شده است و صرفا جهت جستجو گر اتوماتیک سایت نمایش داده میشود در صورتی که مطلب غیر اخلاقی یا خلاف قوانین کشور مشاهده نمودید لطفا از طریق این صفحه به ما اطلاع دهید
توجه : مالک این سایت و خود این سایت هیچگونه ارتباطی با مطالب جستجو شده از سایت های مختلف ندارد و هیچگونه مسئولیتی را نمیپذیرد تمام مطالب این سایت به صورت خودکار و با استفاده از ربات های جستجوگر مانند گوگل در این سایت درج میشوند
توجه : این سایت در ساماندهی سایت های اینترنتی ثبت شده است و آدرس و مشخصات حاصب آن در آن موجود است
توجه: این سایت یک سایت جستجوگر مطالب است و مطالب به صورت خودکار از وبسایت های فارسی بازنشر میشوند.
توجه: این سایت به صورت اتوماتیک کلمات رکیک و غیر اخلاقی و محصولات غیر مجاز را فیلتر میکند ولی اگر برنامه نتواند آنها را فیلتر کند آنهارا نمایش نمیدهد از این رو از شما پوزش میطلبیم
پیش فرض آموزش استفاده از سونا ( پزشکی )
آموزش استفاده از سوناسونا در حقیقت حمام سنتی مردمان اسکاندیناوی به ویژه فنلاندی ها است که از یک اتاق نه چندان بزرگ تشکیل می شود .دیوارهای این اتاق تخته چوب شده و سکوهای چوبی برای نشستن دارد .حرارت بسیار زیادی که از کوره های برقی ,هیزمی یا گازسوز به فضای اتاق سونا انتشار می یابد ,گرمای هوای اتاق را تا 100 و گاه بیشتر بالا می برد و باعث تعریق شدید استفاده کنندگان از سونا می شود.
انواع سونا
1) سونای خشک 2) سونای بخار 3) سونای یک نفره
سونای خشک :افراد به طور معمول نباید به جز مایو (جنس نخ) چیز دیگری بر تن داشته باشند .ابتدا باید سر و تن را با لیف و صابون شستشو کرد تا منافذ پوست بازتر شود و عمل تعریق و تنفس پوستی در سونا آسان تر صورت گیرد.
هنگام ورود به سونا شخص احساس گرمای بسیار زیادی می کند زیرا حرارت محیط 95 و یا نزدیک به 100 درجه سانتی گراد می باشد اما دانستن این نکته ضروری است که درجه حرارت در قسمت های مختلف اتاق سونا یکسان نیست ,گرمای کف سونا کمتر ازسکوهای بالایی است.
برای هماهنگ کردن تدریجی بدن با حرارت سونا بهتر است ابتدا چند دقیقه در سکوی پایین و سپس در سکوی دوم و سرانجام نشستن در سکوی آخر است .در این حالت گرم شدن بدن تدریجی است .خون گرمای محیط را از سطح بدن به خود جذب می کند و به قسمت های درونی بدن هدایت می شود .
زمان نشستن در سونای خشک ,متناسب با استعداد بدن و تحمل شخص است .برای فرد سالمی که هیچ گونه عارضه و بیماری نداشته باشد مدت استفاده از سونای خشک 10 ـ15 دقیقه , و مدت استفاده از سونای بخار 6 تا 12 دقیقه می باشد .
با این حال اگر به هر دلیل احساس ناراحتی به وجود آید و عوارضی مانند سر درد ,سر گیجه ,رخوت بیش از حد و تپش قلب غیر عادی دست دهد باید سونا را ترک کرد.
مرحله بعد خروج از سونا :باید بلا فاصله زیر دوش آب ولرم رفت تا عرق از تن پاک شود .سپس مرحله خنک کردن بدن است که به دو صورت :گرفتن دوش آب سرد و غوطه ور شدن در حوضچه آب سرد صورت می گیرد .هنگام غوطه ور شدن در آب باید تمام بدن زیر سطح آب قرار گیرد در غیر این صورت دو گانگی حرارت بین سر و دیگر قسمت های بدن به وجود می آید که به دلیل گرمای زیاد خطراتی دارد.حد اکثر غوطه ور شدن 2 یا 3 بار است .
فواید سونا
در واقع مراحل مختلف سونا (گرمای زیاد و سرد کردن ناگهانی بدن )باعث بروز حالتی مانند جزر و مد و جریان خون در تمام بدن می شود که نتیجه این فعل وانفعال ,تحریک اعصاب و غدد است و انقباض و انبساط به وجود آمده خود نوعی ورزش عمومی برای اندامهای داخلی بدن محسوب می شود .
هنگام سونا عروق سطحی بدن به دلیل گرمای زیاد گشاد می شوند و باعث کاهش و تغییر فشار خون شده در نتیجه اعضای داخلی بدن تا حد زیادی از زیر فشار خون آزاد می شوند.
اثر روانی سونا در ایجاد حالاتی از نشاط ,انبساط خاطر و خشنودی نیز قابل توجه است. در معالجه سریع افرادی که تحت فشارهای دایم زندگی روزانه دچار افسردگی شده اند مفید باشد .
بیشترین تاثیر سونا در اشخاص سالم هنگامی است که فرد عضلات و اندام های خود را در ورزش یا مسابقه ای سنگین به کار گرفته و تا حد زیادی خسته کرده باشد زیرا سونا باعث دفع سریع اسید لاکتیک می شود .
سونا در بهبود جوش های صورت بسیار موثر است .و باعث باز شدن منافذ پوست ,تحریک غده های عرق و خروج مواد زاید از داخل بدن می شود .
سونای بخار باعث شستشوی سینوس ها ,مجاری تنفسی و ریه ها می شود .افراد سیگاری و مردمی که در مناطق خشک و شهرهای آلوده زندگی می کنند می توانند از سونای بخار حداکثر استفاده را داشته باشند.
برای رعایت بهداشت هر فرد باید حوله ای مستطیل شکل و بلند با خود داشته باشد و در سونا زیر خود حتی پاها پهن کند .
در سونا از آب خالص خنک (نه سرد)استفاده کنید و خود را به نوشیدن آب زیاد عادت دهید
در هنگام سونا به این موارد توجه کنید:1)در هنگام سونا به دلیل از دست دادن آب و الکترولیتها بدن دچار کم آبی می شود لذا در هنگام سونا وپس از آن آب بنوشید.
2)مبتلایان به دیابت و صرع مجاز به استفاده از سونا نیستند.
3)افرادی که قلب ضعیف دارند و افرادی که تحت درمان بیماری های مختلف قرار دارند تا پایان دوره درمان نباید از سونا استفاده کنند.
4)سونا هرگز نمی تواند جای ورزش را بگیرد .نمی توان از آن برای کم کردن وزن استفاده کرد.تفاوت وزن قبل از سونا و پس از آن به دلیل از دست دادن آب بدن است نه از بین رفتن لایه های چربی .
5)بلافاصله بعد از غذا با معده پر نباید وارد سونا شد.

واحد دوم بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی دماوند راه اندازی شدنیروگاه دماوند پس از بهره برداری کامل از بخش بخار، به یکی از بزرگ ترین پروژه نیروگاهی خاورمیانه تبدیل خواهد شد. ایلنا: واحد دوم بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی دماوند همزمان با دهه فجر راه اندازی شد. به گزارش خبرگزاری ایلنا، نیروگاه سیکل ترکیبی ... [ادامه مطلب]
© 2014 booof.ir