ایسنا: وزیر بهداشت، با تاکید بر این‌ که هیچ مشکلی در آب تهران وجود ندارد، اظهار کرد: آب تهران در دو منطقه شهرداری به شدت مشکل داشت و در سایر مناطق نیز مشکلات متوسط و خفیفی دیده می‌شد. بعد از این که ما نسبت به نیترات هشدار دادیم حدود 68 حلقه چاه آب که مربوط به بخش خصوصی بود از رده خارج شدند.

دکتر مرضیه وحید دستجردی ادامه داد: پس از این‌ که 68 حلقه چاه آب از رده خارج شد، چند دستگاه RO کار گذاشته شد؛ آب مناطقی که نیترات بالا داشتند با آب سایر مناطق با هم مخلوط شدند تا درجه نیترات آب پایین بیاید. لوله‌کشی سد ماملو هم آغاز شد و در حال حاضر آب تهران از لحاظ نیترات از نظر ما مطلوب است.

وی با بیان این‌ که آب تهران مشکلی ندارد، اظهار کرد: کارهایی که از وزارت بهداشت درخواست شده را وزارت نیرو انجام داده است و روابط بسیار خوبی بین وزارت نیرو و وزارت بهداشت حاکم است.

دستجردی افزود:‌ سه دانشگاه نیز در تهران هستند که دو دانشگاه از آن‌ها مامور بررسی آب هستند و هفته‌ای چند بار آب را در مناطق مختلف آزمایش می‌کنند، گزارشات را برای وزارت نیرو می‌فرستند و اگر مشکلی باشد فورا رسیدگی و حل می‌شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر این‌ که خوشبختانه آب تهران از نظر نیترات مشکلی ندارد، درباره نگرانی مردم پیرامون مشتقات افزوده شده کلر در آب تاکید کرد:‌ آب تهران مطابق با استانداردهای WHO است. تمام مواد ضد عفونی‌ کننده مشتقات کلرهستند و ممکن است این موضوع وحشتی را در مردم ایجاد کند ولی این مواد برای ضدعفونی کردن و ضدباکتریایی کردن آب هستند واز نظر ما هیچ مشکلی وجود ندارد.

دستجردی همچنین با اشاره به تعامل خوب دانشگاه علوم پزشکی با وزارت نیرو و آبفای استان‌ها تصریح کرد: در برخی از مناطق روستایی که مسوول آب روستایی خود شوراهای روستا هستند، مقداری مشکل وجود دارد که آن‌ها هم با توجه به رصد مرتب و ارائه گزارش توسط دانشگاه‌ها، کلرزنی و ضد عفونی کردن به موقع انجام می‌شود و مشکلی نیست. برخی آب‌ها مشکلات سختی آب و املاح دارند.

وی افزود: با توجه به جریان سدها و کارهای وزارت نیرو، روابط دو وزارتخانه بسیار حسنه است و تعامل بسیار خوبی برقرار است. تا به حال موارد تخصصی‌ که مدنظر وزارت بهداشت بوده، وزارت نیرو آن را قبول و اصلاح کرده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پایان خاطرنشان کرد که آب را کاملا کنترل می‌کنیم.

تاريخ : | | نویسنده : booof |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.