جام جهانی مهم ترین رویداد فوتبالی جهان است که تنها هر 4 سال یکبار رخ می دهد . علاقمند فوتبال سه سال به انتظار می نشینند تا بتوانند یک جام جهانی دیگر را ببینند و اگر تیم شان در این جام حاضر باشد که دیگر کیفشان حسابی کوک کوک خواهد بود.

به گزارش بانکی دات آی آر، ایرانی ها کلا خیلی فوتبال دوست هستند به دلیل همین علاقه هم قرار است در ایام جام جهانی کلا کشور را تعطیل کنند!

خبر رسمی که مدت ها پیش منتشر شد و اجرایی شده برگزاری پیش از موعد امتحانات نهایی دانش آموزان است که از صبح روز گذشته آغاز شده و قرار است تا پیش از جام جهانی به اتمام برسد.

اما ماجرا به همین جا ختم نمی شود خبر های غیر رسمی از یکی از پادگان های پایتخت حاکی است مرخصی های آخر هفته را لغو کرده اند تا برخی سربازها تا پیش از جام جهانی دوره آموزشی شان را تمام کنند!!

البته اگر هم تعطیلات رسمی نباشد بسیاری کارهاشان را رها می کنند که فوتبال از دستشان نرود. این تجربه ایست که پیشتر با آن برخورد داشته ایم. اداراتی که رسما تعطیل نبودند اما عملا تقریبا تمام آقایان مرخصی گرفته بودند!

کارهایی که طی چند هفته برگزاری جام جهانی خوابیده بود و با وجود حذف ایران در مرحله اول جام باز خیلی ها دست بردار نبودند.

اما جالب است بدانید شورای شهر سائوپائولو برزیل برگزار کننده جام جهانی تنها یک روز و آن هم روز 23 خرداد که افتتاحیه بازی هاست را تعطیل کرده است.

آن هم با 30 رای موافق در برابر 15 رای مخالف. البته شورای شهر دست دولت را باز گذاشته و اعلام کرده در صورت لزوم می توانند برای روزهای  19 و 22 و 23 ژوئن و 6 و 7 جولای را به اختیار قوه مجریه تعطیل کنند.

به نظر می رسد با این اوصاف اگر جام جهانی در ایران برگزار شود مجبور خواهیم شد 10 روز پیش و 10 روز پس از بازی ها را برای رعایت حال فوتبال دوستان تعطیل کنیم.

فوتبال و به ویژه جام جهانی برزیل اینقدر مهم و حیاتی است که می‌تواند سرآغاز و مقصد امور دیگر را تعیین کرده و حتی در نقشی فراتر از مناسبت‌های خاص تقویمی مانند روزهای مذهبی یا ملی نقش‌آفرینی کند و کشور را تحت تأثیر خود قرار دهد.

تاريخ : | | نویسنده : booof |
رپورتاژ
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
سامانه جامع مشاغل شهرری
لیست تقریبی قیمت اجاره خودرو
فال حافظ
سرویس VOIP چیست
درباره پرورش جوجه بوقلمون

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | فال حافظ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | گنج یاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.