كلاهبرداري,راههای كلاهبرداري

 مردي كه با جعل عنوان پليس و سفارش سكه به طلافروشي‌هاي شهر‌هاي ساوه و همدان، از دو همدستش خواست با پرداخت چك‌هاي جعلي و مسروقه از طلافروش‌ها كلاهبرداري كنند، همراه همدستانش دستگير شد.

 شنبه اين هفته مردي با صاحب يك طلافروشي در شهرستان ساوه از توابع استان مركزي تماس گرفت و با معرفي خود به عنوان مامور انتظامي، ادعا كرد براي دوستش كه رييس دانشگاه است، مي‌خواهد 18 سكه تمام و هفت سكه نيم سفارش دهد و هنگام عصر با مراجعه به طلافروشي و پرداخت پول، سكه‌‌ها را تحويل بگيرد.

در پي اين تماس، ساعاتي بعد همان مرد با طلافروش تماس گرفت و خود را رييس دانشگاه و همان فردي معرفي كرد كه دوستش براي او سكه‌هاي طلا سفارش داده است.

مرد طلافروش با پي بردن به اين كه صداي هر دو مرد با هم مطابقت دارد، به خريدار تلفني ظنين شد و در تماس با مركز فوريت‌هاي پليسي 110 موضوع را خبر داد.

در پي اين تماس، ماموران اداره آگاهي ساوه با عزيمت به مغازه طلافروشي، در تحقيق از مرد طلافروش وقتي متوجه شدند مرد خريدار قرار است عصر به مغازه‌اش بيايد، محل طلافروشي را به طور نامحسوس زيرنظر گرفتند.

دستگيري دو متهم

در ادامه ماموران مشاهده كردند دو مرد از خودرويي پياده شدند كه يكي از آنها بيرون مغازه ماند و ديگري وارد طلافروشي شد. دقايقي بعد مرد مشتري از مغازه خارج و به دوستش ملحق شد. دقايقي بعد از خروج آنها از طلافروشي، مرد طلافروش سراسيمه از مغازه‌اش بيرون آمد و از مردم براي دستگيري كلاهبردارها درخواست كمك كرد.

ماموران نيز در اين شرايط دو مرد كلاهبردار را تعقيب و آنها را دستگير كردند.

سپس طلافروش همراه دو متهم بازداشت شده به پليس آگاهي منتقل شدند.

طلافروش در دام كلاهبردار گرفتار شد

در تحقيق از طلافروش معلوم شد مرد مشتري با معرفي خود به عنوان كارمند دانشگاه، با پرداخت يك فقره چك به مبلغ 14ميليون تومان، سكه‌ها را تحويل گرفته و پس از رفتن وي، وقتي طلافروش با بانك صادركننده چك موجودي حساب را بررسي كرده، متوجه مسروقه بودن چك شده است.

اعتراف دو متهم

با اطلاعات به دست آمده از شاكي، دو مرد متهم در بازجويي گفتند با يك مرد كلاهبردار همدست بوده و چك مسروقه را هم او به آنها تحويل داده است.

در پي اظهارات متهمان معلوم شد، ديگر همدستشان در ميدان انقلاب شهرستان ساوه منتظر آنها است.

در اين مرحله ماموران با اعزام به محل فوق، متهم سوم را شناسايي و دستگير كردند. در بازرسي از خودروي متهم پنج دستگاه گوشي تلفن همراه، 11 عدد سيمكارت، يك كلاه‌گيس، تعدادي برچسب‌ جعلي و ادوات جعل چك كشف و ضبط شد.

متهم در مواجهه حضوري با دو همدستش اعتراف كرد گفته‌هاي آنها مبني بر كلاهبرداري صحت دارد.

كلاهبرداري از طلافروش‌ها

اين متهم با اشاره به نحوه كلاهبرداري‌اش گفت: چك‌هاي مسروقه را از دوستانم كه در زمينه سرقت فعاليت داشتند مي‌خريدم، سپس از روي آن نمونه‌هاي جعلي تهيه مي‌كردم يا شماره چك‌ها را تغيير مي‌دادم. پس از چند روز در تماس با طلافروشي‌ها خود را مامور انتظامي معرفي مي‌كردم و سكه‌هاي طلا سفارش مي‌دادم. چند ساعت بعد دو همدستم با ارائه چك‌هاي مسروقه و جعلي به طلافروش‌ها سكه‌ها را خريداري و متواري مي‌شدند و پول به دست آمده را ميان يكديگر تقسيم مي‌كرديم.

سرهنگ طالبي، فرمانده انتظامي ساوه روز گذشته در اين باره به خبرنگار ما گفت: در پي اعتراف متهمان به كلاهبرداري از طلافروشي‌ها و ادامه تحقيق از آنها معلوم شد، متهمان علاوه بر كلاهبرداري در ساوه، از طلافروشي‌هاي شهرستان همدان هم به شيوه‌‌اي مشابه كلاهبرداري ميليوني كرده‌اند.

وي افزود: براي متهمان قرار قانوني صادر شده است. تحقيقات تكميلي از آنها براي مشخص شدن ديگر جرايمشان ادامه دارد. از شهروندان بويژه طلافروش‌ها مي‌خواهيم هنگام معامله با افراد و دريافت چك از آنها دقت كنند تا در دام كلاهبردارها گرفتار نشوند.... /جام جم آنلاين

 تاريخ : | | نویسنده : booof |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.