وقتي که کپي برابر اصل نيست!

 

مناظره واعظ آشتياني و فتح الله زاده پس از 90 دقيقه هيچ كدام از ابهام‌هاي پرونده‌هاي باشگاه استقلال را برطرف نكرد و به ترديدهاي هواداران اين باشگاه افزود.

 

اميررضا واعظ آشتياني مديرعامل پيشين استقلال و علي فتح الله زاده سرپرست كنوني باشگاه شب گذشته دربرنامه راديويي در مورد پرونده‌هاي مربوط به چند سال گذشته استقلال با هم مناظره كردند.

درگيري بر سر پرونده آلفا

در ابتدا پرونده شركت الفا به ميان كشيده شد كه فتح الله زاده در اين مورد اذعان كرد: اين پرونده موضوعي است كه در ايران در باشگاه‌هاي پرسپوليس و استقلال وجود داشته است. ما در باشگاه استقلال پيش‌نويسي را آماده كرديم و بايد ديد كه در اين پرونده ايراد از چه كسي بوده است. هنگامي كه يك مدير در باشگاه مسووليتي را مي‌پذيرد مسول كارهايي است كه مدير قبلي انجام داده است. مثلا وقتي آشتياني از استقلال رفت دو ميليارد و 700 ميليون تومان بدهي به جا گذاشت. حالا من كه سرپرست شده‌ام بايد اين پول را پرداخت كنم. هنگامي كه پرونده آلفا مطرح شد من در حال رفتن از استقلال بودم و در حال حاضر نيز به اين دليل كه اين پرونده در حال بررسي است نمي‌توانم در مورد آن صحبتي بكنم و ايراد من هم اين است كه ما نبايد از آن پرونده هيچ صحبتي انجام مي‌داديم. اما متاسفانه برخي دوستان در سايت منتصب به آشتياني گفتند كه مداركي در دست دارند كه فتح الله زاده مسبب اين كار است كه اين اصلا درست نبود.

همان سايت هفته پيش مطلبي زد كه استقلال يك ميليون دلار محروم شده است. اين در حالي است كه اين پرونده در تاريخ دوم فوريه براي دادرسي تشكيل مي‌شود. پس چگونه است كه وقتي هنوز جلسه تشكيل نشده ما محكوم به پرداخت اين رقم شده‌ايم. واعظ آشتياني در پاسخ به صحبتهاي فتح الله زاده گفت: «بايد توجه كرد كه دليل استعفاي من و ديگر اعضاي هيات مديره استقلال چه بود. مسلما ما بي‌جهت استعفا نداديم. دليلش اين بود كه سعيدلو اعلام كرد كه اين دو ميليارد و 700 ميليون تومان بدهي را پرداخت نمي‌كند و ارتباطي هم به موضوع نحوه درآمدزايي نداشتيم كه البته سازمان پس از آن با فتح الله زاده به رقم 50 ، 50 رسيدند و قرار شد 50 درصد كل درآمدهاي باشگاه را خود فتح الله زاده تامين كند كه حتما مي‌تواند اين كار را انجام دهد. به هر حال جزو وظايف سازمان بود كه اين پول را پرداخت كند اما وقتي گفتند كه ما پرداخت نمي‌كنيم، من و ساير اعضا از استقلال كنار كشيديم. »

به دنبال صاحب سايت!

علي فتح الله زاده در ادامه مناظره با اميررضا واعظ آشتياني سندي را به مجريان برنامه نشان داد كه اعتقاد داشت اين سند گوياي اين نكته است كه سايت روشن نيوز متعلق به واعظ آشتياني است. سرپرست استقلال در ادامه گفت: «آقاي واعظ اين سند نشان مي‌دهد كه اين سايت متعلق به شماست.» كه واعظ در جواب گفت: «شما اين طور فكر كن. در جاهايي كه من پيش از اين كار كردم از جمله در باشگاه استقلال كپي مدارك شخصي من وجود داشته و افراد به راحتي مي‌توانند به جاي من يك دامنه را ثبت كنند. حالا كسي با دامنه‌اي به نام من آمده است و مطلبي در سايت خود منتشر كرده من كه نبايد پاسخگو باشم. » فتح الله زاده در اين لحظه گفت: شما همين الان هم دوباره توهين كرديد. همانگونه كه قبل از طريق سايت توهين كرده بوديد كه واعظ هم پاسخ داد: مگر شما كم توهين كرديد.

بحث تکراري بدهي ها

در ادامه مناظره در مورد قرارداد بازيكنان استقلال در ابتداي فصل جاري ليگ برتر صحبت شد كه سرپرست استقلال در اين باره گفت: هنگامي كه در يك باشگاه مسوليت داريد بايد بازيكنان تيمتان را حفظ كنيد. مثلا من از الان مي‌دانم كه قرارداد بعضي از بازيكنانم در حال تمام شدن است. حال يا قرارداد خود را با آنها تمديد مي‌كنم يا به جاي آنها بازيكنان ديگري به باشگاه مي‌آورم. وقتي من به باشگاه استقلال آمدم 5 بازيكن بيشتر در اين تيم قرارداد نداشتند و ساير بازيكنان وضعيت نامعلومي داشتند. همانند فرهاد مجيدي و آرش برهاني كه اين وضعيت براي من بسيار سخت بود. اگر من بازيكناني مثل آشوبي يا مي‌داوودي يا مبعلي را به خدمت نمي‌گرفتم فاجعه به وجود مي‌آمد. بايد بگويم كه باشگاه استقلال يك سري بدهي انباشته دارد كه وقتي من كار را تحويل گرفتم استقلال 7 ميليارد بدهي داشت كه 3 ميليارد آن انباشته بود. يعني از زمان مديران قبلي روي هم جمع شده بود. در كنار آن يك بدهي سنگين به بازيكنان داشتيم . چرا كه بازيكن تا زماني كه طلب خود را از باشگاه نگيرد حاضر نيست براي فصل بعد قرارداد ببندد. مثلا طالب‌لو به ما مي‌گفت اول طلبم را بدهيد بعد قرارداد امضا مي‌ كنم.

واعظ در ادامه در پاسخ به صحبتهاي فتح الله زاده گفت: اين بدهي كه فتح الله زاده از آن ياد مي‌كند بدهي انباشته نيست بلكه زيان انباشته است. من كاغذي دارم كه نشان مي‌دهد زيان باشگاه استقلال درزمان منتهي به 31 تير ماه 88 چقدر است. شما اين مبلغ را با مبلغي كه در همين زمان و در يكسال قبل وجود داشته مقايسه كنيد و ببينيد كه بدهي استقلال چقدر بوده و چقدر شده. ملاحظه مي‌كنيد كه در 31 تيرماه 87 اين رقم سه ميليارد تومان بوده اما در سال 88 به يك ميليارد و 672 ميليون تومان رسيده است. اين يك مورد از مواردي بود كه ما در آن كاهش بدهي داشتيم.

واعظ در ادامه گفت: من بايد در اينجا يك گريزي بزنم به صحبتي كه فتح الله زاده كرد و گفت در زماني كه به استقلال آمد تنها 5 بازيكن در اين تيم حضور داشتند. اما من بايد بگويم كه محمد محمدي، اميرحسين صادقي، حنيف عمران زاده، بيژن كوشكي، دسوزا، سيدصالحي ، منتظري، ايمان صادقي، جواد شيرزاد، محسن يوسفي و ديگربازيكناني كه در حال حاضر نامشان در ذهنم نيست با استقلال قرارداد داشتند. حال فتح الله زاده مي‌گويد ما پس از آن كه آمديم با اين بازيكنان قرارداد بستيم، خوب دستشان هم درد نكند، به هر حال مدير بايد مشكلات باشگاه را برطرف كند. لطفا اينجا نگويند كه در زمان آمدنشان فقط 5 بازيكن در استقلال حضور داشتند. اصلا مگر خودشان نمي‌گويند طبق مقررات ليگ در يك فصل بيشتر از 6 بازيكن جديد نمي‌توان گرفت. پس چطور پس از آمدن ايشان 17 بازيكن به ليست استقلال اضافه شدند.

واعظ: جدايي حيدري ارتباطي به من نداشته است

در مورد پرونده خسرو حيدري بايد بگويم كه خود اين بازيكن مي‌تواند شهادت دهد كه او تا آخرين لحظات قرار بود با استقلال قرارداد ببندد. من جايي شنيدم كه خود فتح الله زاده گفته است حيدري با مظلوي سازگاري نداشته. من كاري نداشتم كه بخواهم به بازيكني مشورت بدهم كه در استقلال بماند يا نماند. به من ارتباطي نداشت. سرپرست استقلال در ادامه مناظره اظهار كرد: هر مديري هنگامي كه از باشگاه مي‌رود بدهي‌هايي از خود به جاي مي‌گذارد و هيچ مديري را نمي‌توان پيدا كرد كه بدهي به جا نگذارد. اما بدهي مستقيم بازيكن كمرشكن است و اصلا در اين مدت زماني كه من در استقلال بودم هيچ وقت به اين شدت سابقه نداشت كه دو ميليارد و 700 ميليون تومان بدهي به بازيكنان داشته باشيم.

در مورد اينكه مي‌گويند هنگامي كه من به استقلال آمدم بازيكناني كه با تيم قرارداد داشتند بيش از 5 نفر بودند بايد بگويم سيد صالحي كه در اوايل فصل رباط صليبي پاره كرده بود و الان كه نصف فصل هم تمام شده هنوز براي استقلال بازي نكرده است. اميدرضا روانخواه هم به همين گونه بود. ضمن اينكه واعظ در مورد "دسوزا" اشتباه مي‌كند. من سند قرارداد ايشان با دسوزا را در دست دارم كه نشان مي‌دهد آشتياني تنها با اسم دسوزا قرارداد بسته است اما همانطور كه مي‌بينيم امضاي دسوزا در پاي برگه قرارداد مشاهده نمي‌شود. اگر اينگونه باشد من هم اسم "مسي" را در قرارداد مي‌نويسم و فقط خودم زير آن را امضا مي‌كنم اما اين گونه كه مسي بازيكن ما نمي‌شود. قرارداد جواد شيرزاد هم مانند همين است، اصلا امضاي شيرزاد در قرارداد وجود ندارد. من خودم دوباره با اين بازيكنان قرارداد بستم. پس مي‌بينيم كه دو بازيكن وضعيت قراردادشان اينگونه بود و دو بازيكن هم كه مصدوم بودند روي هم مي‌شود 4 نفر كه وقتي از آن 10 بازيكني كه واعظ گفت كم كنيم مي‌شود همان 6 بازيكني كه من اشاره كردم.

واعظ : اکبرپور و کاظمي در ليست مازاد بودند

فتح الله زاده در مورد پرونده خسرو حيدري گفت: من به پرونده خسرو حيدري كاري ندارم. اين بازيكن خودش دوست نداشت در استقلال بماند. اما جان واريو و اكبرپور و كاظمي را مي‌توانستيم در استقلال نگه داريم. به همين خاطر من پيش از اين گفتم كه اين شرايط كار را براي من سخت كرده بود. واعظ در ادامه گفت: در مورد اكبرپور و كاظمي بايد بگويم ضمن احترامي كه براي اين بازيكنان قائلم آنها جزو ليست مازاد ما بودند. اين موضوع را براي اولين بار است كه مي‌گويم، براي همين ما ابتدا سراغ دسوزا رفتيم و اين كه امضاي دسوزا پاي برگه قرارداد نيست بايد بگويم كه ما مي‌خواستيم دسوزا را به صورت كارانه‌اي جذب كنيم. اصلا خود او و مدير برنامه‌هايش هم شهادت مي‌دهند. مثلا ما به او گفته بوديم 300 ميليون پرداخت مي‌كنيم اما در ابتدا 150 ميليون تومان با اين فاكتور به تو مي‌دهيم كه اگر يك زمان مصدوم شدي و به هر دليلي نتوانستي براي استقلال به ميدان بروي باشگاه در اين ميان متضرر نشود. به همين خاطر ما قرارداد را كارانه‌اي بستيم اما فدراسيون فوتبال در دقيقه 90 اعلام كرد كه قرارداد كارانه‌اي مورد قبول نيست. ما هم بلافاصله دسوزا را صدا زديم و برگه قرارداد را آماده كرديم. خود من هم قرارداد را امضا كردم تا دسوزا بيايد و آن را امضا كند.

واعظ: هيچ حقوقي از باشگاه نگرفته ام

واعظ به مصاحبه اي اشاره كرد كه در آن گفته بود آشتياني 100 ميليون حقوق از باشگاه استقلال گرفته است اما ماليات آن را نداده است و گفت: اين برگه‌اي كه دست من است مصوبه هيات مديره باشگاه است كه در آن حقوق مديرعامل تعريف شده است. من از باشگاه استقلال هيچ مزايايي نگرفتم. اصلا ماليات حقوق و مزايا با ماليات پول حق الزحمه تفاوت دارد. اگر من پولي از باشگاه استقلال گرفتم آن پول حق الزحمه بوده است نه حقوق و مزايا. حالا خوب است كه باجناق شما رييس مالي باشگاه بوده است، ايشان آمده است اشتباهي 10 درصد از 700 ميليون را براي ماليات كم كرده. بايد بگويم كه پولي كه من گرفتم حق الزحمه بوده است نه حقوق و مزايا و ماليات پول حق الزحمه هم 5 درصد مي‌شود نه 10 درصد. اما آقايان مي‌آيند مصاحبه مي‌كنند كه آشتياني اين پول را نداده و ما از او شكايت مي‌كنيم.

فتح الله زاده در اين ميان گفت از 100 ميليون توماني كه انصاري به شما داده 18 ميليون را خودتان گرفته‌ايد كه بگوييد اين پول چه شد؟ اصلا نيازي به سند نيست. من نمي‌گويم چرا آشتياني اين پول را از استقلال گرفته است، اما حرفم اين است كه اگر شما مزايايي از استقلال گرفته‌ايد چرا ماليات آن را نداده‌ايد، در ضمن باجناق من مدير مالي باشگاه نيست بلكه حسابدار است. اگر شما براي اين حرفتان حكمي داريد نشان دهيد. در مورد هيات مديره كه گفته‌اند فتح الله زاده بدون اطلاع هيات مديره با شركت آلفا قرارداد بسته است بايد بگويم كه طبق سندي كه در دست من است دانشجو گفته است كه فتح الله زاده اين موضوع را در هيات مديره باشگاه مطرح كرده و اعضاي هيات مديره نيز اختيار مذاكره با شركت آلفا را به او داده‌اند. ضمن اينكه اميدوار رضايي هم در زير اين برگه امضا كرده و گفته است مطالب دكتر دانشجو مورد تاييد است

مقلطه!

واعظ گفت: فتح الله زاده هفته قبل در همين برنامه گفته بود امضاي اميدوار رضايي در اين صورت جلسه وجود ندارد اما امشب مي‌گويد امضاي اميدوار رضايي و زيرنويس او است، كاملا عجيب است. اعضاي هيات مديره صورتجلسه را امضا كردند و پس از آن دانشجو گفت در خصوص بند 7 اين اختيار را به مديرعامل مي‌دهيم، به شرط اين كه منافع و مصالح باشگاه تامين گردد و مشكلي پيش نيايد. فتح الله زاده هفته قبل گفته بود كه رضايي اين برگه را امضا نكرده و فايل صوتي آن هم موجود است.

فتح الله زاده در ادامه پاسخ داد: من شفاها اين موضوع را به هيات مديره گفته بودم كه واعظ در اين لحظه جواب داد، اگر گفته ايد صورتجسله كتبي‌تان كجاست چرا مقلطه مي‌كنيد. فتح الله زاده هم در پاسخ گفت: شما خودت مقلطه مي‌كني، من اين موضوع را به اطلاع هيات مديره رسانده‌ام و مديرعامل مسول آن پرونده است.

کپي برابر اصل نيست!

در ادامه مجري برنامه با مقايسه دو برگه‌اي كه در دست فتح الله زاده و واعظ وجود داشت به اين موضوع اشاره كرد كه زيرنويسي كه در پاي امضاي اميدوار رضايي در برگه فتح الله زاده وجود دارد در كپي واعظ آشتياني وجود ندارد. واعظ آشتياني نيز به همين موضوع اشاره كرد و گفت: اين زيرنويس از كجا به اين امضا اضافه شده است. ما در همان زمان كه جلسه تمام شد يك كپي از صورتجلسه گرفتيم و به هر فرد داديم. فتح الله زاده در ادامه گفت: آقاي آشتياني شما باز هم تهمت زديد. من اصل صورتجلسه را دارم نه كپي آن را.

فتح الله زاده: اميدوار رضايي فوت نکرده است که!

در حالي كه دو مديرعامل سابق و فعلي استقلال با عصبانيت خاصي صحبت‌هاي خود را انجام مي‌دادند و بحث در ميان آنان بالا گرفته بود فتح الله زاده گفت اصلا با اميدوار رضايي تماس بگيريد و از او بپرسيد آيا زيرنويس اين امضا درست است يا خير ايشان كه فوت نكرده است كه مي‌توانيد از او بپرسيد. واعظ در ادامه گفت: آقاي فتح الله زاده چطور اين زيرنويس در هفته گذشته در برگه قرارداد نبود. من از مجري برنامه خواهش مي‌كنم كه امين مردم باشد و به مردم بگويد كه اين زيرنويسي كه در زير امضا نوشته شده است پس از خود امضا بوده و رنگ خودكار آن هم با رنگ امضا فرق مي‌كند كه فتح الله زاده در پاسخ گفت: اين موضوع را از اميدواررضايي بپرسيد. اما واعظ جواب داد معلوم است كه اگر به ايشان زنگ بزنيم مي‌گويد كه من امضا كردم. آقاي فتح الله زاده با كلمات بازي نكنيد.

واعظ: اگر پولي گرفته ام به کارمندان باشگاه داده ام

در ادامه مناظره واعظ آشتياني با اشاره به اينكه اگر پولي از باشگاه گرفتم آن را به كارمندان باشگاه دادم، گفت: يك مقدار وجدان داشته باشيد. من اگر 18 ميليون تومان مي‌گرفتم آن را به كارمندان باشگاه مي‌دادم. اما فتح الله زاده در اين باره گفت: واعظ مي‌گويد كه اين پول را به كارمندان باشگاه داده در حالي كه اين پول شخصي نبوده است و متعلق به باشگاه استقلال بوده است. پس بايد ابتدا به حساب باشگاه واريز مي‌شده و پس از آن از آن خارج مي‌شده است.

انصاري نوشته است كه ما 100 ميليون تومان به باشگاه هديه داديم بنابراين اين پول بايد به حساب باشگاه مي‌رفته است. در شرايطي كه به نظر مي‌رسيد ابهام‌هاي هيچ كدام از پرونده‌هاي مورد بحث در مناظره برطرف نشده بود فتح الله زاده به عنوان سخن پاياني خود گفت: من در اين برنامه هر صحبتي كه كردم با سند بود و باز هم مي‌گويم اين پولي كه به باشگاه استقلال پرداخت نشده است خلاف قانون است و سازمان بايد اين موضوع را پيگيري كند. واعظ آشتياني هم در پايان گفت: پس اگر اينگونه است هنگامي كه شما يك ميليون دلار براي ترانسفر بازيكنان گرفتيد هم بايد آن را به حساب باشگاه واريز مي‌كرديد. آيا اين كار را انجام داديد كه فتح الله زاده پاسخ داد بله اين پول را واريز كردم.../ايسناتاريخ : | | نویسنده : booof |
رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | گنج یاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.