اخبار,اخبار اقتصادی,بورس

اخبار اقتصادی - افت 1208 واحدی شاخص کل بورس/ تمامی شاخص‌های بورس منفی شدند

در جریان معاملات امروز بورس و اوراق بهادار ، شاخص کل بورس 1208 واحد افت کرد و به کانال 74 هزار واحد بازگشت.

شاخص کل بورس و اوراق بهادار تهران، در جریان معاملات امروز 1208 واحد افت کرد و با بازگشت به کانال 74 هزار واحد در ایستگاه 74 هزار و 741 واحد متوقف شد.

امروز تمامی شاخص‌های بورس منفی شدند و بازار قرمز پوش شد. همچنین شاخص بازار اول بیش از 968 واحد، بازار دوم 1861 واحد، شاخص صنعت 837 واحد و آزادشناور 1735 واحد افت کرد.

بیشترین تاثیر منفی بر معاملات امروز بورس را شرکت های مربوط به گروه خودرو، بانک ها، پتروشیمی، سنگ آهنی، سیمانی و سرمایه‌گذاری‌ها داشتند.

همچنین ارزش بازاری بورس هم به 336 هزار میلیارد تومان کاهش یافت.

مصطفی بیاتی کارشناس بازار سرمایه درباره روند کاهشی شاخص بورس در روز جاری گفت: بازار از رفتارهای صرفاً هیجانی و بی معنا پر شده است و عمده سهامداران حقیقی و گاه سهامداران حقوقی با خرید و فروش های هیجانی باعث ایجاد صف خرید و فروش می شوند و بدین ترتیب به بازار و خود ضرر می زنند.

وی افزود: فشار فروش که از ابتدای ساعات معاملاتی آغاز شده، هیچ مبنای منطقی ندارد و ناشی از رفتار هیجانی خریداران خوش بین هفته های گذشته است که با خوش بینی بیش از حد اقدام به خرید کردند و امروز به دلیل برآورده نشدن سطح توقعات و انتظاراتشان در صف های فروش ایستاده اند.

بیاتی درباره فشار فروش صبح امروز در بازار گفت: هیچ اتفاق خاصی به معنی منفی و مثبت برای بازار نیفتاده است و فقط شرایط یک سال گذشته به مدت 7 ماه دیگر تمدید شده است، پس تحلیل ها باید متناسب با شرایط باشد.

این کارشناس ارشد بازار سرمایه افزود: یکی از مثبت ترین اتفاقی که در پایان مذاکرات شب گذشته افتاد، این بود که هیچ کدام از طرفین مذاکرات را شکست خورده اعلام نکرد و همین امر امید توافق جامع را ایجاد کرده است. بر اساس توافق شب گذشته، مقرر شده است تا سه ماه آینده طرفین به یک توافق سیاسی برسند و در نهایت تا 10 تیر ماه توافق جامع حاصل شود.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به صحبت های طرفین و همچنین در نظر گرفتن تمدید توافقات، گفت: تنها برداشت از ایجاد صف های فروش، رفتار هیجانی سهامدارانی است که صرفاً بر اساس خوش بینی بیش از حد بدون حساب و کتاب اقدام به خرید کرده اند.

بیاتی با بیان اینکه سهم های بزرگ در این مدت از رفتارهای هیجانی به دور بوده اند، گفت: در این مدت که برخی سهم ها بازدهی 20-30 درصدی داشتند سهم های بزرگی مانند پتروشیمی، مخابرات، فولادی و برخی بانکهای بزرگ نوسانات زیادی نداشتند اما در برخی سهم های کوچک افزایش قیمت اتفاق افتاده است که فشار فروش و افت شاخص ناشی از معاملات در قیمت منفی این دسته از سهم هاست.

وی با بیان اینکه هیچ اتفاق خاصی در این مدت در ارزش ذاتی سهم ها رخ نداده و خود سهامداران با خرید و فروش هایشان در حال تغییر نسبت قیمت بر درآمد سهم ها هستند، تصریح کرد: شرایط فعلی ماندگار نیست و نهایت تا روز شنبه این جو صف های فروش جمع می شود و بازار به حالت عادی برمی گردد.

وی با بیان اینکه باید انتظارات سهامداران از بازدهی در بازار منطقی و متناسب با شرایط کلی اقتصاد باشد، گفت: بازار بر اساس منطق اقتصادی و شرایط اثرگذار در بودجه 94 باید به کار خود ادامه دهد.

اخبار اقتصادی - مهرتاريخ : | | نویسنده : booof |
رپورتاژ
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
سامانه جامع مشاغل شهرری
لیست تقریبی قیمت اجاره خودرو
فال حافظ
سرویس VOIP چیست
درباره پرورش جوجه بوقلمون

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | فال حافظ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | گنج یاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.