معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست هم اندیشی "راهکارهای توسعه کیفی نشریات اجتماعی" گفت : مطبوعات باید عامل تحول و رشد آگاهی های عمومی در جامعه باشند و سایه سنگین سیاست زدگی نباید باعث دور افتادن مطبوعات از اهداف فرهنگی شان شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت ارشاد؛ محمد جعفر محمدزاده ، شامگاه دیروز (شنبه) در جمع مدیران مسوول نشریات حوزه عمومی و اجتماعی گفت : هجدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها یک نمایشگاه کاملا فرهنگی است و ما کوشیده ایم که فضای نمایشگاه را از حالت یک باشگاه سیاسی بیرون بیاوریم و از ورودی تا خروجی نمایشگاه به هویت فرهنگی آن بیندیشیم.

وی ادامه داد : وقت آن رسیده که هویت و منزلت حقیقی مطبوعات را بشناسیم و ارزش افزوده ای برای جشنواره و نمایشگاه به ارمغان بیاوریم.

محمد زاده با اشاره به این مطلب که مطبوعات جز موثرترین عناصر فرهنگی جامعه اند ، افزود : معاونت مطبوعاتی در تلاش است جایگاه جوایز جشنواره مطبوعات را به گونه ای ارتقا دهد که شرکت کنندگان این جشنواره حضور در این مسابقه را یک اعتبار ویژه و عنوان ماندگار برای خود قلمداد کنند.

وی در ادامه به افزایش 6 برابری جایزه نقدی هجدهمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری ها اشاره کرد و افزود : علاوه بر جایزه نقدی ، جایزه علمی جشنواره ، بورس تحصیلی دانشکده خبر در مقطع کارشناسی ارشد با هزینه وزارت ارشاد خواهد بود.

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد در پایان گفت: باید سواد رسانه ای جامعه را بالا ببریم زیرا ما در بعد کمی و تنوع مطبوعات در کشور مشکلی نداریم و جز بالاترین ها در دنیا می باشیم اما از بعد کیفی باید تلاش مجدانه ای داشته باشیم.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی نیز در این نشست به اهمیت نشریات اجتماعی و عمومی اشاره کرد و اظهار داشت : نشریات اجتماعی به عموم جامعه اختصاص دارد و رسانه اجتماعی مدیریت خواسته ها و نیازها و مهندسی افکار عمومی را در حوزه مکتوب عهده دار است.

پدرام پاک آیین گفت: نشریات اجتماعی سهم مهمی در حوزه فرهنگ عمومی دارند و عزم جدی وزارت ارشاد بر این است که نشریات عمومی به عنوان نشریات اجتماعی شناخته شوند و نشریه عامه پسند به یک عنوان اصلی و مادر در حوزه رسانه تبدیل شود.

وی در ادامه بیان داشت: این مطبوعات هستند که به سراغ مردم می روند و لذت مطالعه را به آنها می چشانند و این موضوع در حوزه نشریات عمومی و اجتماعی که با عامه مردم سر و کار دارند ، بیشتر دیده می شود.

شایان ذکر است: در این نشست تعدادی از مدیران مسوول نشریات اجتماعی ، ورزشی و عمومی به بیان دیدگاههای خود در خصوص وضعیت مطبوعات در ایران و برگزاری جشنواره و نمایشگاه مطبوعات پرداختند.


تاريخ : | | نویسنده : booof |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.